Jakie prezenty podarować rodzinie na mikołaja?

Grudzień to wspaniały miesiąc dla osób, które uwielbiają dostawać prezenty. Należy do nich większość osób, jednak tych, którzy równie mocno lubią podarunki rozdawać, jest nieco mniej. Dzieje się tak głównie dlatego, że wielu osobom brakuje pomysłów na to, jakie prezenty na mikołaja można podarować najbliższym. W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się książki. Odczarujmy ten temat i dowiedzmy się, z jakich lektur ucieszą się poszczególni członkowie rodziny.

Prezenty na mikołaja dla współmałżonka

Współmałżonek to jedna z najbliższych osób, dlatego warto podarować mu prezent, który go zachwyci. Kobiety najczęściej czytają romanse, dlatego ciekawe tytuły to np. “To tylko przyjaciel” autorstwa Abby Jimenez lub “Skandal” napisany przez Katarzynę Nowakowską. Ciekawym podarunkiem może okazać się książka kucharska, zwłaszcza gdy małżonce brakuje pomysłów na nowe, zdrowe posiłki. Przykładem takiej książki jest pozycja pt. “Smak miłości” oraz “Smak zdrowia” autorstwa Agnieszki Maciąg.

Mężczyźni nieco rzadziej sięgają po książki, jeśli już to robią, wybierają zwykle horrory, thrillery, lektury o tematyce mafijnej. Ciekawym pomysłem na prezent na mikołaja dla męża może okazać się lektura zatytułowana “Sztuka uwodzenia własnej żony, czyli jak zrozumieć, czego pragną kobiety” autorstwa Margaret Hardisty. Co prawda odbiega ona od tematyki uwielbianej przez mężczyzn, ale może okazać się nieocenioną pomocą w utrzymaniu związku w dobrej kondycji.

Prezenty na mikołaja dla dzieci

Na rynku jest niezwykle bogata oferta książek dla dzieci. Lektury należy dostosowywać odpowiednio do wieku pociech. Dla przedszkolaków wartościowe książki to wszystkie z serii “Mądra Mysz” oraz uwielbiana przez maluchy “Kicia Kocia”. Starsze dzieci ucieszą się z pozycji z nieco większą ilością treści. Jeżeli lektury dodatkowo będą obracać się w tematyce świąt, wprowadzą niepowtarzalny nastrój. Należy do nich znana wszystkim “Opowieść Wigilijna” Charlesa Dickensa, która jest elementem kanonu lektur szkolnych. Inne lektury też są dobrym pomysłem, ponieważ dziecko nie będzie musiało szukać ich w przyszłości w bibliotece.