Jakie książki najlepiej sprawdzą się na prezenty na Mikołaja?

Rodzice, którzy są zainteresowani zakupem książki swojemu dziecku pod choinkę mają ogromny orzech do zgryzienia. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo ciekawych i wartościowych pozycji skierowanych do różnych grup wiekowych. Które książki warto wybrać na prezenty na mikołaja?

„Jestem w bajce”

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest do doskonałą pozycja nie tylko na prezent, ale również pamiątkę. Książka jest wyjątkowa dlatego, że to pociecha będzie głównym bohaterem. Rodzice mogą w pierwszej kolejności zdecydować się na tytuł, a następnie wybrać zdjęcie dziecka. W ten prosty sposób pociecha będzie znajdowała się praktycznie na każdej z ilustracji. 

„Naciśnij mnie”

Na samym początku może wydawać się, że pozycja jest nieciekawa. Dopiero później znaczna większość osób dorosłych dochodzi do wniosku, że książka ma swoje zastosowanie. Największą rolę odgrywają polecenia znajdujące się pod sławnymi kropkami. W najprostszym możliwym ujęciu jest to książka o kropkach. Jest doceniana za edukacyjną formę. Może rozbudzić w dziecku nie tylko kreatywność, ale również wyobraźnię. 

„Gdzie jest Wallie?”

Jest to z kolei pozycja skierowana do starszych dzieci. Polega bowiem na szukaniu postaci Walliego. Jest to zadanie zdecydowanie trudniejsze, niż mogłoby się wydawać. Wspomniany Wallie ukrywa się bardzo dobrze. Godny uwagi jest fakt, że książka posiada grubszą okładkę. Można powiedzieć, że jest to książka oraz gra w jednym. Pozycja pozwoli zarówno dzieciom, jak i rodzicom doskonale spędzić czas. Jest to również niezwykle ciekawa nauka spostrzegawczości. 

Bajki sensoryczne czy np. „Pierwsze słowa w nocy”

Jest to książka uwielbiana przez dzieci w wieku 1-3 lat. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę że bardzo dobrze uczy różnych pojęć związanych z nocą. Istotną rolę w przypadku tej książki odgrywa działanie dzieci, przede wszystkim chodzi tutaj o przesuwanie przy wykorzystaniu palców. Doskonałymi przykładami mogą być: zasłonięcie zasłony, poruszanie oczami czy zapalenie światła. Maluch dzięki książce będzie mógł dowiedzieć się o swoim działaniu, a także skuteczności.